Záložky: Popis povídky - Klady / Zápory - Děj povídky - Statistické informace

Informace o Povídce Úvodem 

Tady se dozvíte detailnější informace o povídce, doufám že vás to zaujme a třeba si nakonec i něco přečtete.
 Popis povídky 

Zdravím všechny čtenáře příběhů o Harrym Potterovi. Vítejte u povídky, která se svým obsahem podle mnoha jiných může rovnat i originálním dílům o mladém kouzelnickém učni. A přece to není opravdové pokračování, které byste si mohli koupit v knihkupectví. Je to vymyšlené Fan Fiction navazování na pátou knihu Harry Potter a Fénixův Řád, jež stejně jako předešlé díly vydává nakladatelství Albatros. Povídka je ojedinělá ve své délce a propracovanosti, je plná akce, humoru, napětí, dramatu, lásky a přísně se drží charakterů které stanovila nadaná autorka J.K.Rowlingová, jež píše originální díly. Setkáte se téměř se všemi hrdiny z předchozích dílů, stejně tak jako i prostory, ba dokonce i těmy, do kterých se sama autorka neodvážila. V tomto příběhu si Voldemort již opravdu přestává hrát na schovávanou a vypouští nejhorší zlo co spatřilo světlo světa.

 Klady / Zápory 

Touto tabulkou vám chci nejenom dokázat že nechci být namyšlený a pět ódy na povídku, ale také vás předem varovat o mínusech povídky, které jsem většinou pochytil z různých názorů čtenářů. Přesto nikomu neublíží, když si místo kritiky na adresu této povídky, přečte prvních pár stran, jelikož kdykoliv můžete se čtením přestat.

KladyZápory
Návikové čteníPravopis a někdy nevyspělý jazyk
Akce, city, drama...1/2 ujde | 2/2 kvalita jde dolů
Propracovanost + originalitaPřeplácanost
Dlouhé čteníDlouhé čtení
Obrázky ilustrující povídku"Dokonalá" Cho

 Děj povídky 

Harry právě zažil největší krach ve svém životě. Zemřel mu milovaný kmotr, kterého víc než kohokoliv na světě považoval za svého otce. Psychicky zcela zdeptán a vzdávající celý svůj život se musel odebrat znovu ke svému strýci a tetě. Avšak netušil, že za okny mu stále čeká Voldemortův vrah, který se v hodnou chvíli připravuje zaútočit, aby tak mohl spustit koloběh strašlivých, smutných, zamilovaných, ale i šťastných okamžiků, které na Harryho čekají v jeho šestém ročníku čar a kouzel v Bradavicích.
   Pán smrti vás zavede do všech míst kam se původní autorka Harry Potter díla zdráhala vkročit. Navštívíte znovu Chroptící chýši, Prasinky, Raddleův statek, Grimmualdovo náměstí, Zapovězený les, Bradavický hřbitov, Zmijozelův spolek, mnoho místností v Bradavicích včetně Sovince, Kuchyně, Knihovny s omezeným přístupem, Komnaty nejvyšší potřeby, stejně tak jako nových místností, Černé kroniky, Transální místnosti a jiných. Setkáte se znovu s Aberforthem, Erniem a Stanem, Brumbálem, Lupinem, Tonksovou, Moodym, všemy učiteli a bohužel také s Umbridgeovou, Lestrangovou, mnoha smrtijedy a hlavně s Vy-víte-kým.  Stejně tak jako s novými místy, například Dublin, Londýn, New York, Zmijozelův spolek, dokonce i Azkaban a Elfy, i s dávným trpasličím městem Karnas. To ale je jen kousek z těch záhad a tajemství, která na vás čekají aby jste je odhalili, stejně tak jako i dějiny Bradavic!
   Nyní bych se chtěl omluvit všem, kteří až do této chvíle vše brali jako nechutné vytahování což nebylo účelem těchto řádků. Pouze jsem vám chtěl naznačit co vše povídka obsahuje a přesto (jak doufám) neztrácí na poutavosti.

 Statistické informace 
Počet stran (+ obrázky, obsah): 2 424
Počet kapitol: 100
Počet slov: 831 910
Počet znaků: 4 987 844


Nahoru Nahoru